FRONTEX i Blood and Honour na UW?

frontex-ilkaNa niemal wszystkich wydziałach Uniwersytetu Warszawskiego można natknąć się na plakaty i ulotki neonazistowskiej grupy Blood & Honour, zapraszające na konferencję pt. “Europejska Forteca? Przyszłość unijnej polityki imigracyjnej” z udziałem m.in. generała Ilkki Laitinena, szefa unijnej agencji FRONTEX oraz byłego szefa brytyjskiego MSW, Charlesa Clarke’a. Konferencja odbywa się dziś w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego UW.

Nacjonaliści promują konferencję apelując by:

oddać hołd oddziałom Frontexu, które z poświęceniem wykonują na granicach Europy to, co my, Biali Patrioci, na ulicach naszych miast (…) Ramię w ramię z Frontexem obronimy Matkę Europę przed czarnuchami, błotnymi rasami i innymi darmozjadami! Naszym najwyższym priorytetem jest przetrwanie, ekspansja i postęp Białej Rasy. Żadna cena nie jest za wysoka, aby osiągnąć ten cel. Musimy użyć wszelkich możliwych środków, aby go urzeczywistnić.

Blood & Honour nawołuje dalej by:

złożyć cześć gen. Laitinenowi, dyrektorowi agencji FRONTEX, która napawa nas dumą, zwłaszcza, że za siedzibę obrała Nasz słowiański gród” (agencja rezyduje w Warszawie przy rondzie ONZ).

Obok zaproszenia, na plakacie można również przeczytać apel do rektorów innych uczelni wyższych

o wzmożenie akcji reedukacyjnej polskiej młodzieży w duchu poszanowania naszej odrębności kulturowej i rasowej, oraz naszych wspólnych Świętych Wartości.

Według oficjalnych informacji, organizatorem konferencji “Europejska Forteca?” jest fundacja DemosEuropa.
FRONTEX, tj. Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Granicach Zewnętrznych Państw Członkowskich Unii Europejskiej, jest niezależną agencją w ramach Unii Europejskiej. Jedną z jej misji jest wspomaganie państw członkowskich UE przy wydalaniu nielegalnych imigrantów.

 

styczeń 2011

Tweet about this on TwitterShare on VKShare on Facebook

Leave a Reply