Warszawa: Demonstracja “Stop tureckiej inwazji!” 22/01

za kurdystan.info

W odpowiedzi na stałe zagrożenie turecką inwazją oraz bombardowanie terenów Autonomii Rożawy, na północy Syrii, wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w antywojennej pikiecie pod ambasadą Turcji.

Odbędzie się ona w poniedziałek 22.01 o godzinie 16:45 przed ambasadą Republiki Tureckiej na ulicy Rakowieckiej 19 w Warszawie.

Rożawa jest demokratyczną enklawą niekontrolowaną przez syryjski reżim i jedynym w tym regionie bezpiecznym schronieniem dla różnych grup etnicznych (m.in dla Jazydów, syryjskich chrześcijan i Kurdów) uciekających przed okrutną wojną domową. Wojną w której Turcja odgrywa aktywną rolę, wspierając islamistyczne ugrupowania, jednocześnie atakując siły kurdyjskie walczące z tzw. Państwem Islamskim. Obecne ataki na Rożawę są elementem szerszej polityki reżimu Erdogana, marzącego o ustanowieniu nowego Imperium Otomańskiego. Ofiarą tych imperialistycznych urojeń pada ludność cywilna w bombardowanych wsiach i miastach oraz broniąca ich ochotnicza armia, która wyparła z tych terenów islamistów. W przypadku inwazji lądowej istnieje niebezpieczeństwo kolejnej katastrofy humanitarnej w tym regionie. Nie pozwólmy na to, póki nie jest jeszcze za późno!

 Zapraszamy do udziału w demonstracji oraz przygotowywaniu transparentów i tabliczek, które odbędzie się w centrum społecznym ADA Puławska (Puławska 39) w niedzielę 21.01 w godzinach 12-16. Przygotujemy możliwie dużo materiałów, ale zachęcamy też do przynoszenia i tworzenia własnych.